2012.06.24. 15:34, NorinAudrey
Nos, én ugyan virágnak hívom, de lehet csillag vagy bármi más is... Ebben a bejegyzésemben már láthattatok. Elsősorban Fruzsi figyelmébe, akivel beszéltünk róla, de persze bárki másnak is ajánlom ezt a bejegyzést, aki szeretné megtanulni. :)
Egy kis "történelem" előtte: mindig is imádtam ezeket a papírokat, némelyik annyira szép, sokfélét hajtogattam már belőle, aztán egy tavalyi kézműves szakkörön megtanulam ezt és beleszerettem. Anyukám a 15. szülinapom alkalmából elkezdte gyűjteni, s bár én nem vagyok egy nagy "teás", a szüleim nagyon is azok. :) Sokáig nem volt időm ilyesmire, és lett belőle ez...:
Az első lépést itt már elvégeztem, mert így tárolom őket, szóval ahhoz nincs kép, de annyit kell csinálni, hogy a teafilter széléről levágod a fehér csíkokat, plussz az egész hátát is, míg végül ilyen téglalapszerű lapokat kapsz (a hátsó részek alternatív felhasználásait majd a következő adagnál tesztelem :D)
Két teavirághoz kell nyolc filter (nem jó úgy, hogy egyhez négy, nem véletlenül írtam így). Szóval nyolcasával csoportosítottam, amiből volt elég:
Kis belső info: az itt látható darabokból 92 virág jön ki... hűha, ahogy anyu mondaná, elkezdtem nagyüzemben gyártani (már csak a felhasználáson kéne gondolkozni - akinek van ötlete, magába ne tartsa!) - gondolkoztam egy manufaktúra létrehozásán is, de egyelőre többnyire szólóban dolgozom :D
Folytatásért, a virágok készítésének leírásáért kattints a Bővebbenre!
Innentől egy konkrét virág hajtogatásáról fázisfotóztam, szóval itt az alapanyag. (Egyébként a Pickwickes papírok a legjobbak általában a mintájuk miatt, de mint feljebb látszik, a sima írásosból is szoktam és azok is tudnak szépek lenni.)
Megfogunk egy teafiltert és a négy sarka közül az egyiket felhajtjuk (ettől függően lehet egy teafilterből különböző típusú virágokat készíteni - összesen ezzel a fajta hajtogatással 16 félét, de ezt majd egy másik bejegyzésben kifejtem). Az a lényeg, hogy ha egy virágot csinálunk, mindegyik szirmát ugyanúgy hajtsuk fel!
Levágjuk a nem behajtott részt. Az már nem kell.
A maradékot kihajtjuk...
...és a hajtásvonal mentén kettévágjuk. Az egyik az egyik virág szirma lesz (így lesz nyolc papírból két virág), a másik a másiké, én innentől csak az egyik hajtogatását mutatom be.
Hajtsuk félbe a háromszöget, majd hajtsuk ki (ennek annyi értelme volt, hogy látszik a felezővonal)!
Aztán fel az egyik sarkát, úgy, ahogy a képen látod, itt figyelheted az előbbi vonalat, illesztkednie kell rá (és amit még el lehet szúrni: a fonákja legyen kint, tehát a fehér részt - általában fehér - lásd).
Majd a másikat is (a kép fordítva van az előzőhöz képest a következő lépés miatt, de annyi, hogy felhajtottam a másik oldalát is).
Úgy hajtod most fel, hogy a belső él illesztkedjen a külsőhöz. Igen, tudom, hogy nem bírom rendesen elmagyarázni, de a képen látszik, hogy kell kinéznie.
A másik felével pont ugyanezt kell csinálni. És kész a "bogárka". :)
Megfordítjuk. Aztán a szélét behajtjuk a felezővonalhoz. Látszik, hogy a bogárka szárnya ott kiáll, ha pontosak vagyunk, akkor az még pont hátul marad, de ha mégsem, akkor a csücskét visszahajtom, ez úgy sem fog látszani, mert a virág háta.
A másik oldalt pont ugyanígy behajtom.
Az alábbi fantasztikusan hasznos lépést csak nemrég fedeztem fel: ragasztok a hátára egy darab celluxot, aminek NEM hajtom be a végeit (akkor ott lenne a csúnya celluxnyom a virágon), hanem levágom.
Szóval levágtam. Ez azért jó, mert később sokkal egyszerűbb lesz a dolgunk, amikor a virágot próbáljuk rendezni.
Megfordítjuk és kész is az első szirmunk. Na, ezt kell idáig nyolcszor megcsinálni, jóesetben mind a nyolc ugyanúgy néz ki a végére. :) (Tényleg úgy szép, ha ugyanolyanok, próbáltam már máshogy is.)
Ha megvan mind a nyolc, akkor újabb választási lehetőség van (így jön ki végül a 8x2=16 lehetőség, amiről már beszéltem) - a virágnak csak az egyik felső része fog látszani a végén. Nem, ezt sem bírom elmagyarázni, de a képen megpróbáltam két "fél virágot" berendezni (nehéz ragasztó nélkül, azért nem pontosak), látszik a különbség, én végül most a jobb oldalit csináltam meg.
Aztán veszünk egy celluxot és rárakjuk az első szirmot.
A következőt mellé, kb. feles fedésben vannak, de ezt csak érzésre lehet és én is sokszor elszúrom. Óvatosan mondjuk lehet korrigálni...
Így fog kinézni a hét szirom. A nyolcadikat úgy kell betenni, hogy az első alját kicsit felszeded (a képen jobb oldalon van), és közéjük csúsztatod, hogy a minta kijöjjön.
Kééész! :) Én az elejére még szoktam rakni egy darab celluxot, hogy megtartsa, szükség esetén a hátuljára is.
Így néz ki előről, hátulról. Látszik, hogy nem lett tökéletes az enyém se, de van ez így... :) Egyébként megnyugtatlak: sokkal egyszerűbb csinálni, mint ahogy az a leírásból látszik és egyszer kell megérteni, egy-két virág után már reflexből is megy. Sok sikert! :)